KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Yenilikçi Ar-Ge Odaklı Endüstriyel Ürün Tasarım Atölyesi Proje Açılışı Gerçekleştirildi

Ajansımız 2019 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün proje sahibi olduğu “Yenilikçi Ar-Ge Odaklı Endüstriyel Ürün Tasarım Atölyesi Kurulması” projesi tamamlandı.

Eğitim kurumları ile sanayi kuruluşları arasında işbirliği modeli oluşturma amacı taşıyan proje kapsamında Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne; 

•  Mobilya, Bilgisayar Donanımı

•  CNC Tezgah Takımı (Torna ve Dik İşlem )

•  Lisanslı 3D Tasarım programı

•  Arduino seti gibi ekipmanlar kazandırıldı.

Proje Açılış Toplantısına; Burdur Valisi Ali Arslantaş, Bucak Kaymakam Vekili ve Ağlasun Kaymakamı Tabir Demir, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Bucak Belediye Başkanı ve Bucak OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Emrullah Ünal, Bucak OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, sanayiciler, öğretmenler ve ajans personelleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni protokol konuşmalarının yapılmasıyla devam etti. Proje atölyelerinin gezilmesinin ardından Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehteran Takımı davetlilere mehter gösterisi icra etti.