KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Glutensiz Yaşam Projesinde Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Ajansımız tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında destek verdiğimiz “Kepez Belediyesi Glutensiz Yaşam Projesi” kapsamında yürütülen eğitimler tüm hızı ile devam ediyor.

Kepez Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Ekmek Fabrikası içerisinde yer alan âtıl bir alanın glutensiz üretim tesisi için fiziki olarak uygun hale getirilecek proje kapsamında 15 kişiye unlu mamul üretimiyle ilgili mesleki eğitim veriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (HBÖGM)’nün Gıda Teknolojisi Alanı Unlu Mamuller Üretimi Kurs Programı kapsamında geliştirilen 606 saatlik modül baz alınarak oluşturulan eğitimde teorik ve pratik eğitim bir arada veriliyor.

Antalya İşkur İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilmekte olan eğitimde kursiyerlerin günlük harcırahları ile kaza sigortaları İŞKUR tarafından karşılanıyor. Eğitimin tamamlanmasının ardından yapılacak sınav sonucunda en başarılı 10 kursiyerin projede istihdam edilmesi amaçlanıyor.