KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.gov.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs01.kep.tr

Burdur'da SİBERVATAN Uygulamalı Web Güvenliği Eğitimleri Tamamlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı iş birliğinde yürütülen ve Burdur’da Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin iştirakiyle sürdürülen SİBERVATAN Programı’nın “Uygulamalı Web Güvenliği Eğitimleri” tamamlandı.

Program kapsamında siber güvenlik alanında donanımlı gençlerin yetiştirilmesi amacıyla MAKÜ-BAKA Teknokent Binası Hayvancılık Teknolojileri Kuluçka Merkezi'nde eğitim verildi. Siber güvenlik alanında nitelikli insan kaynağının yetiştirilerek genç istihdamının artırılması amacıyla gerçekleştirilen programda öğrenciler web güvenliğine yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler aldı.Bir hafta boyunca süren web uygulama güvenliği ve sızma testleri eğitimleri sonucunda öğrenciler temel web güvenlik açıklıklarına yönelik yetkinliklerini artırdı.

Eğitimi başarı ile tamamlayan 26 öğrenciye sertifikaları; Burdur Valisi Türker Öksüz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Volkan Güler ve Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Binnur Çığrı tarafından verildi.