KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Nisan ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısı, Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıya Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Burdur TSO Başkanı Yusuf Keyik, Antalya TSO Başkanı Davut Çetin, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve BAKA uzmanları katılım sağladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arslantaş toplantının başında yaptığı konuşmasında toplantının ve toplantıda görüşülecek projelerin bölgemize ve üç ilimize hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Toplantıda bölge illerine önemli katkılar sağlayabileceği değerlendirilen güdümlü projelerden, Kibyra Antik Kentinin Turizme Kazandırılması ile Tarımsal İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Merkezi projelerinin fizibiliteleri görüşüldü. Ayrıca Lyrboton Kome Arkeoparkı ile Batı Antalya Tropik Meyve Üretim ve Yaygınlaştırma Merkezi güdümlü proje başvuruları da toplantıda görüşülerek karara bağlandı. Toplantı gündemde yer alan diğer maddelerin görüşülmesinin ardından sona erdi.