KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

BAKA Heyeti Antalya Bilimpark Projesini Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen 2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Antalya Bilimpark”  projesine dair çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Ajans Genel Sekreterimiz Volkan Güler başkanlığındaki BAKA heyeti, projeye dair yürütülen faaliyetlerle ilgili istişarelerde bulunmak üzere Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve proje uzmanları ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede proje uygulama alanları ziyaret edilirken projenin gidişatı ve hazırlıklar hakkında bilgi alındı.

Antalya Bilim Üniversitesi Döşemealtı Kampüsü ve Güllük Yerleşkesinde altyapı ve hazırlık faaliyetleri sürmekte olan proje tamamlandığında 15 farklı atölyenin projenin hedef grubu olan gençlerin ve çocukların kullanımına kazandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de iştirakçi olarak projenin yararlanıcıları arasında yer alıyor.

Çocukların ve gençlerin bilimsel ve teknolojik faaliyetlerle daha erken yaşlarda tanışmasını, donanımlı ve üretken bireyler haline gelmesini hedefleyen “Antalya Bilimpark” projesinin tamamlandığında bölgemizin sosyal kalkınmasına da somut katkılar sunması hedefleniyor.